وزارت نفت برای کمک به آتش‎نشانان حادثه ساختمان پلاسکو اظهار آمادگی کرد

   در پی حادثه اسف بار ساختمان پلاسکو مشاور وزیر، مدیرکل بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) و پدافند غیرعامل وزارت نفت از آمادگی همه واحدهای آتش نشانی و اچ‎اس‌یی صنعت نفت برای کمک به عملیات آواربرداری و امداد و نجات ساختمان پلاسکو خبرداد.

سید باقر مرتضوی شامگاه جمعه (یکم بهمن ماه) ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان بویژه ماموران شریف، خدوم و جان بر کف آتش نشان و ابراز همدردی با خانواده‎های جان‌باختگان، اعلام کرد که همه واحدهای آتش نشانی و بهداشت، ایمنی و محیط زیست صنعت نفت آماده ارائه هرگونه کمک به عملیات آواربرداری و امداد و نجات ساختمان پلاسکو از جمله اعزام نیرو‎های متخصص و ارسال تجهیزات مورد نیاز است.

وی با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی و تجهیزات واحدهای آتش نشانی صنعت نفت افزود: اداره کل اچ‎اس‎یی وزارت نفت همچنین آماده ارائه کمک‎های فنی و مشارکت در مراحل بررسی و تحقیق در حادثه دلخراش آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو است.

حادثه ساختمان پلاسکو صبح روز پنجشنبه (٣٠ دی‎ماه) با آتش سوزی در طبقه‎های فوقانی آغاز و  پس از گذشت چند ساعت تلاش برای مهار آتش، ناگهان ساختمان پلاسکو به طور کلی فرو ریخت.

در پی حادثه آتش سوزی مجتمع تجاری تولیدی پلاسکو، تعدادی از آتش نشانان در زیر آوار ناشی از تخریب ساختمان گرفتار شدند که هنوز از سرنوشت آنان خبری در دست نیست، عملیات آواربرداری ازسوی امدادرسانان همچنان ادامه دارد.

اطلاعات تکميلي

  • حوزه کاربرد: آتش سوزی
  • سازمانهاي وابسته: سازمان آتش نشانی، شهرداری، ایمنی و محیط زیست (HSE)،وزارت نفت