کارخانه های بسته بندی به دنبال توليد بطری هايی هستند که به محکمی شيشه بوده ولی به راحتی شکسته نشوند. بطری های پلاستيکی از ذرات رس نانو ساخته شده اند که به محکمی شيشه هستند ولی قوی تر بنابراين احتمال شکستن آنها کمتر است. ترکيب ذرات نانو به نحوی…
   غشاهای گرافنی مرسوم به کمک منافذ خود، مولکول‌های ارگانیک و ذرات مختلف شامل ذرات نمک را از آب جدا می‌کنند. اما این فیلترها یک مشکل اساسی دارند، تماس با آب باعث انبساط لایه های اکسید گرافن شده و منافذ آن‌ها را به اندازه‌ای که برخی از یون‌های نمک از آن‌ها عبور…
   استیم تراپ شير اتوماتيكي است كه مانع از خروج بخار از سيستم شده و در صورت لزوم آب و يا گازهاي نامحلول موجود در سيستم را تخليه مي‏نمايد. تله هاي بخار بصورت موازي با سيستم نصب شده و وظيفه تخليه كندانس موجود در خطوط را دارا مي‏باشند.
   بسته‌بندی مواد غذایی برای حفاظت غذا از گرما، نور، رطوبت، اکسیژن، میکروارگانیسم ها، حشرات و گرد وخاک توسعه پیدا کرده است. شیوه نگهداری غذا نیازی کلیدی نیز بوده است.
   به طور كلي ميكروسكوپ الكتروني عبوري TEM مشابه ميكروسكوپ نوري OM است با اين تفاوت كه در آن به جاي نور با طول موج حدود 5000 A° از الكترون‌هايي با طول موج حدود A°0.05 براي روشن كردن نمونه استفاده مي‌شود.
   فناوري نانو یک فناوري معکوس (پایین به بالا) است که اجزاي مواد را در ساختار  بسیار کوچک کنار هم گذاشته و ساختاري متفاوت از مواد متداول تولید شده به روش بالا به پایین ایجاد میکند.
   پليمرهاي رسانا دسته اي از مواد الكترونيكي هيجان انگيزي هستند كه بواسطه داشتن تركيبي از خواص الكتريكي و نوري فلزات يا نيمه هادي ها و خواص مكانيكي پليمرها كاربردهاي وسيعي يافته اند.
   پيشرفت هايي كه در زمينه توانايي تعيين مشخصات، توليد و دستكاري مواد نانو مقياس ايجادشده باعث گرديده تا از آن ها به عنوان مواد پر كننده در گونه هاي جديد نانوكامپوزيت ها استفاده شود.  
   نورسنج وسیله ای است الکترونیکی که میزان نور را اندازه می گیرد. در نتیجه می توان با توجه به شدت و میزان نور و حساسیت فیلم، مقدار گشودگی دیافراگم را برای رسیدن به تصویری واضح و مناسب، تعیین کرد.
   میکروسکوپ الکترونی به دسته اي از میکروسکوپ ها گفته می شود که از اشعه الکترونی براي تصویرسازي استفاده می کنند. میکروسکوپ هاي معمول نوري نمی توانند ابعاد نانومتري را به تصویر بکشند.