پنوماتیک در زبان یونانی به معنی باد یا نفس می باشد و در صنعت به معنی استفاده از هوای فشرده برای انتقال انرژی است که هوا به وسیله یک کمپرسور فشرده و مصرف می شود.
   رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: براساس طرح تبدیل اصفهان به شهر خوشیدی، شهرداری باید برنامه‌ای را تنظیم کند که تا سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰ مگاوات ظرفیت تولید برق خورشیدی در شهر داشته باشیم.
   دیگ‌های بخار منبع انرژی هستند که آب و گرما را تحت فشار با هم ترکیب می‌کنند که به آسانی برای گرم کردن داخل ساختمان و موتورهای تأمین انرژی به کار می‌رود.
   انرژی نو به آن دسته از انرژی‌ها گفته می‌شود که برای تولیدشان از منابع بدون کربن استفاده می‌گردد؛ مانند انرژی خورشیدی، انرژی بادی، انرژی دریایی و  زمین گرمایی.
   انرژی نو به آن دسته از انرژی‌ها گفته می‌شود که برای تولیدشان از منابع بدون کربن استفاده می‌گردد. که افزایش غلظت دی‌اکسیدکربن و آلودگی زیست‌محیطی را ندارد.

   ضریب توان در یک سیستم الکتریکی AC اصطلاحی است که به نسبت توان واقعی به توان ظاهری گفته می‌شود و مقداری بین ۰ تا ۱ دارد. توان واقعی در واقع توانایی یک مصرف‌کننده برای تبدیل انرژی الکتریکی به دیگر شکل‌های انرژی را نشان می‌دهد در حالی که توان ظاهری در اثر وجود اختلاف بین ولتاژ و جریان پدید می‌آید.

   آمارهای رسمی نشان می دهند که انرژی خورشیدی در میان سایر منابع تامین انرژی سریع ترین رشد را در سال گذشته تجربه کرده است. دلیل اصلی رشد شتابان انرژی خورشیدی مربوط به هزینه تمام شده پایین و تغییر رویکرد دولت ها برای انتقال تمرکز از منابع سنتی به سمت…
   خورشید یکی از منابع عمده انرژی در منظومه شمسی می باشد. طبق آخرین برآوردهای رسمی اعلام شده عمر این گوی آتشین بیش از ۱۰ میلیارد سال است. در هر ثانیه ۲/۴ میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می شود. وزن خورشید حدود ۳۳۳ هزار برابر وزن زمین…
   جغدها به عنوان مبارزان پنهان و بی سر و صدای طبیعت شناخنه می شوند. مشخص شده است که این حرکت بی سر و صدا نتیجه ساختار منحصر به فرد بال آن ها است، ساختاری که در هیچ پرنده دیگری یافت نمی شود. حال که محققان از راز جغد پرده…
   فتوسنتز فرایندی زیست‌ شیمیایی است که انرژی نورانی خورشید توسط گیاهان و برخی باکتریها به انرژی شیمیایی ذخیره‌شده در مواد غذایی آن‌ها تبدیل می‌شود.