تویوتا در حال افتتاح نیروگاهی با ظرفیت مگاوات در کالیفرنیا است که برای تولید برق و سوخت هیدروژن از کود گاو استفاده می‌کند. انتظار می‌رود که این نیروگاه تقریبا تا سال ۲۰۲۰ افتتاح شود.
   هر زمان که در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید، نه تنها پول پس انداز می نمایید، بلکه نیاز به سوخت های فسیلی مثل نفت، بنزین، زغال سنگ و گازهای طبیعی را پایین می آورید.
   محققان دانشگاه استنفورد با الهام‌گیری از چشم مرکب حشرات موفق شدند نوعی سلول خورشیدی "پروسکایتی" بادوام بسازند. سلول خورشیدی پروسکایت (Perovskite solar cell)  نوعی سلول خورشیدی که از جنس پروسکایت است.

   وجود موجودات هوشمند فضایی در کهکشان راه شیری. با در نظر گرفتن مقیاس کهکشانی می‌توان انتظار داشت که در کهکشان راه شیری، حداقل یک تمدن هوشمند دیگر به جز انسان در حال زندگی باشد.

   در سال ۱۹۹۰ برای اولین بار سلول‌های خورشیدی به مردم جهان معرفی شد اما تا سال ۲۰۰۰ تقریبا هیچگونه استفاده مفیدی از این سلول‌های خورشیدی نشد. در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ کشور‌های پیشرفته مانند آمریکا و ژاپن، توانستند با بهره‌گیری از فناوری‌های حوزه هوش مصنوعی سامانه‌ای را بسازند که…
   میزان درجه حرارت آب گرم چرخشی و آب گرم مصرفی در موتورخانه ها بصورت دستی و تمام تنظیم درجه حرارت ترموستات دیگ و یا پمپ های سیرکولاسیون انجام می گردد و معمولا برای تمام مدت بر روی یک عدد ثابت قرار دارد.
   سقف خورشیدی را می توان به عنصر مهم تولید برق در آینده معرفی کرد؛ در آینده خانه ها با بکارگیری این نوع سقف، کل مورد نیازخود را تامین خواهند کرد و بزرگترین مصرف کننده برق، در تولید نیاز خود خودکفا خواهد شد.

   در آزمایشی که اثرات گرانشی را در مقیاس کوانتومی اندازه‌گیری می‌کند، هیچ اثری از انحراف از قوانین نیوتن یافت نشده است.

بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان در چین و با ظرفیت ۴۰ مگا وات راه اندازی شده است. این نیروگاه میتواند در آینده الهام بخش تامین انرژی در شهرهایی باشد که در نزدیکی آب واقع شده اند.  
با توجه به بحران انرژی و کمبود منابع انرژی تجدیدپذیر در دنیا حرکت به سوی استفاده از مواد جدید هوشمند به شکل چشمگیری افزایش یافته است.