آیا تا کنون به لاستیک و چرخ خودروی خود خیره شده‌ و به داشتن مدل‌های هوشمند آن فکر کرده‌اید؟ شرکت "پیرلی" اخیرا از تایرهای جدید "کنسو پی زیرو" و "کنسو استوزیرو" رونمایی کرده است که می‌توانند آینده صنعت اتومبیل را تغییر دهند.

   دو محقق امنیت ‌اطلاعات در اجلاس امنیتی DerbyCon2015 آسیب‌پذیری بسیار بالایِ تجهیزات پزشکی متصل به اینترنت را فاش کردند. تا چند سال پیش اینگونه تصور می‌شد که اتصال تجهیزات پزشکی به اینترنت، ایده‌ی بسیار هوشمندانه‌ایی است؛ اما شاید شنیدن اطلاعاتی در مورد آسیب‌پذیری بسیار بالای این تجهیزات در هنگام اتصال به اینترنت، نظرها را تغییر دهد. این اطلاعات توسط دو محقق امنیت‌ اطلاعات به نام‌های اسکات ارون (Scott Erven) و مارک کولائو (Mark Collao) در اجلاس DerbyCon2015 ارائه شد.

   امروزه یکی از چالش های پیش رو بشر، مسئله پساب هاست. بر هیچ کس پوشیده نیست که پساب های شهری و صنعتی، منجر به آلودگی آب و خاک می شود و سلامت افراد را، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، به مخاطره می اندازند.
   از عمده علل به وجود آمدن رسوبات در دیگ های بخار میتوان به کیفیت کم آب ورودی، بالا بودن سختی و دیگر پارامترها در آب ورودی، عدم کنترل مناسب سیستم های پیش تصفیه، استفاده از موادشیمیایی نامرغوب، عدم کنترل های دوره ای دیگ بخار اشاره نمود.

   پلی‌وینیل کلراید (Polyvinyl chloride) یا پی‌وی‌سی (PVC) نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد است. پی وی سی در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است. به طور عمومی بیشتر از ۵۰٪ از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می‌شود.

   پلی پروپیلن از بسپارش پروپیلن در شرایط دما و فشار نسبتاً ملایم ودر حضور کاتالیست معروف زیگلر – ناتا انجام می‌شود. وجود کاتالیزور زیگلر – ناتا، بسپاری به صورت ایزوتاکتیک را تشکیل می‌دهد که قادر به متبلور شدن تا حدود ۹۰ درصد می‌باشد.

   مبردها به طور کلی به دو دسته مبردهای خارجی و مبردهای داخلی تقسیم بندی می شوند. مبردهای خارجی در دیواره قالب در فصل مشترک قالب- فلز قرار می‌گیرند. در حالی که مبردهای داخلی در داخل محفظه قالب جایگذاری می‌شوند.

   پلی اتیلن اولین بار بطور اتفاقی توسط شیمیدان آلمانی "Hans Von Pechmanv" سنتز شد. او در سال 1898 هنگام حرارت دادن دی آزومتان ، ترکیب مومی شکل سفیدی را سنتز کرد که بعدها پلی اتیلن نام گرفت.

   الیاف جمع کلمهٔ لیف یا رشته است. الیاف مجموعه‌ای از ملکول‌های زنجیره‌ای خطی و طویل است، که تا حدود زیادی به موازات یکدیگر در محور طولی لیف قرار دارند.
   انسانهای اولیه با استفاده از پلیمرهای طبیعی ابزار زندگی و سلاح می‌ساختند. اما در اواخر قرن نوزدهم بود که انسان توانست با تغییر شکل دادن پلیمر موفق به ساخت پلاستیک ها شود. سلولز در حالت طبیعی غیر قابل ذوب و در حلال های عادی غیر قابل حل می‌باشد.