دانستن حقایق پدیده های موجود در کهکشان، زمین و خورشید، انسان و هر آنچه که اطراف آدم است بسیار هیجان انگیز است. آنقدر هیجان انگیز و مهیج که دانشمندان، محققان، دانشجویان، مهندسان، کارشناسان و همه اقشار جامعه را وادار به مطالعه در مورد پدیده های طبیعت می کند.

 

   کهکشان، زمین و خورشید، انسان و هر آنچه که اطراف آدم است شرشار از شگفتی و نکته های جالب است. برخی از این شگفتی ها و پدیده های خارق العاده هنوز برای برخی از آدم ها ناشناخته مانده است.

   چینی ها با ساخت این دو ساختمان جنگلی که با مجموعه ای از گیاهان مختلف پوشیده شده است توانسته اند دی اکسید کربن محیط را گرفته و حدود 60 کیلوگرم اکسیژن در روز تولید کنند. آنها معتقدند با افزایش این ساختمان ها می‌توان مشکل آلودگی هوا را تا اندازه‌ی…
   انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلودگی هوا در شهر ها و تاثیرات مضر آن ها بر روی سلامتی افراد سبب شده تا محققین به فکر ساخت دستگاهی بیافتند که قادر است کاربر را از شدت آلودگی و میزان گرد و غبار و گازهای مضر در هوا مطلع کند.
   بالاترین درجه حرارت ثبت‌شده در جهان مربوط به درجه حرارت گدازه‌های آتشفشان وست ماتا (West Mata) است. این آتشفشانی در زیر دریا قرار دارد. این آتشفشان در عمق 1.2 کیلومتری اقیانوس آرام و در نزدیکی کشورهای فیجی، تونگا (Tonga) و ساموآ (Samoa) قرار گرفته و زمان دقیق شروع فوران…
   پهباد خورشیدی ساخته شده توسط محققان دانشگاه مینه‌سوتا قادر است با استفاده از پنل‌های خورشیدی شارژ شده و بین دو وضعیت بالگرد و هواپیما تغییر حالت داشته باشد. طول بال این پهپاد حدود دو متر است و می‌تواند برای بررسی وضعیت زمین‌های بزرگ کشاورزی و فیلمبرداری از مناظر به…
   محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم‌ و فناوری یزد موفق به طراحی روشی برای تبدیل شیرآلات معمولی به هوشمند جهت صرفه‌جویی در مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب شدند.

   دانستن برخی از عجایب دنیا بسیار جالب و هیجان انگیز است. برخی از دانستنی آنقدر ساده هستند که این سادگی خود بر ارزش آن ها می افزاید.