LED LAMP نوعی لامپ جامد است که با استفاده از سیستم دیود نورافشان مصرف انرژی را بسیار کاهش می دهد.LED مخفف light emitting diode یا دیود ساطع کننده نور است.  

   نقطه مرکز ایران در مرکزی ترین شهر ایران یعنی استان یزد قرار دارد. در این شهر ساعتی به نام مارکار در کنار مجموعه بناهای مارکار واقع شده که با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد دقیقا در مرکزی ترین نقطه ایران واقع شده است.

   درست یک قرن پس از پیشگویی آلبرت اینشتین در خصوص وجود امواج گرانشی، دانشمندان امروز اعلام کردند که برای اولین بار موفق به مشاهده آن شده‌اند. موج گرانشی موجی است که توسط میدان‌های گرانشی تولید می‌شود و انیشتن در سال ۱۹۱۶، وجود آن را در قالب نظریه «نسبیت عام» پیش‌گویی کرده بود.

 

دان روزگارد هنرمندی است که پس از سفرش به چین در سال ۲۰۱۴،‌ تحت تاثیر آلودگی هوا قرار گرفت و از تمامی آنچه نتوانست به دلیل آلودگی ببیند الهام گرفت تا بزرگ ترین سیستم تصفیه هوا را بسازد.

   سرماخوردگی عمدتا بینی، سینوس‌ها (سینوزیت)، گلو (فارنژیت) و هم چنین یک یا هر دو چشم را با التهاب ملتحمه تحت تأثیر قرار می‌دهد.

   فضاپیمایی که در صورت موفقیت انقلابی در منابع انرژی ایجاد خواهد کرد. فضاپیمایی که مستقیما بطرف خورشید خواهد رفت. هم چنین اولین فضاپیمایی خواهد بود که ساختارش طوری طراحی و ساخته خواهد شد که خواهد توانست در برابر گرما و تشعشع کشنده خورشید تاب آورد.

   استفاده از رنگ سفید برای هواپیماها به صورت عرف درآمده است. علم و اقتصاد هر دو برای این انتخاب، دلایلی محکمی ارائه می دهند تا هواپیمای شخصی خود را به شکل پلنگ رنگ آمیزی نکنید.

   میزان سرانه درامد یکی از مهم ترین معیارها است، و بنابراین، کشورهایی که دارای نرخ تولید ناخالص داخلی بالایی هستند، توسعه یافته محسوب می‌شوند.