شناسایی فلزات مختلف درون خاک قابلیتی است که دستگاه طلایاب ساخته شده توسط پژوهشگران دانشگاه جامع علمی کاربردی از آن برخوردار است.

   بالش هوشمند تولید شده توسط محققان نوعی بالش هوشمند جدید است که با شبیه سازی طلوع آفتاب و نور خورشید به بیدار شدن فرد کمک می کند. این بالش در هر دو طرف خود دارای نوارهای نوری است که بسته به نوع برنامه خواب کاربر تغییر رنگ می‌دهد.

   محققان در تحقیقات اخیر خود بر روی نیشکر اعلام کرده اند که با اعمال تغییرات ژنتیکی در نیشکر می توان در برگ و ساقه آن، روغن و سوخت زیستی تولید کرد. این گیاهان اصلاح شده همچنین شکر بیشتری تولید کرده که برای تولید اتانول به کار می‌رود.
رسیدن به گوشته زمین (جبه) جزء موارد نادری است که به تازگی محققان آژانس علم و فناوری زمینی-دریایی ژاپن قصد کرده اند تا با استفاده از یک کشتی و سوراخ کردن کف اقیانوس به آن برسند. کشتی چیکو که برای این منظور طراحی شده است قرار است مورد استفاده گروهی…
   الهام گرفتن از ساختار آوند برگ‌ها محققان دانشگاه کمبریج را به ساخت ماده ای تشویق کرده که قادر به افزایش طول عمر باتری هاست. محققان توانستند ماده متخلخلی را با توجه به ساختار آوند برگ گیاهان که وظیفه آنها رساندن آب و مواد غذایی به نقاط مختلف است، بسازند.
   ربات هوشمند حفاری و برداشت مواد معدنی از بستر دریا برای اولین بار توسط شرکت کانادایی Nautilus معرفی شده است. این ربات غول‌پیکر شرکت Nautilus که وزنی حدود ۲۰۰ تن دارد قرار است در سال  ۲۰۱۹ میلادی برای حفاری منابع مس موجود در بستر دریای بیسمارک در کشور گینه…
   دوربین جدید ساخته شده توسط کمپانی باکس‌فیش ریسرچ از سه سنسور با استاندارد MFT بهره می برد که سبب وضوح فوق العاده بالای این دوربین شده است. این کمپانی در حال حاضر در زمینه تولید دوربین‌های فیلمبرداری زیرآب در نیوزلند فعالیت می‌کند.
   شناسایی اجسام و انسانها با همکاری ربات ها جزء تحقیقات اخیر دانشمندان بر روی تکنولوژی های مربوط به هوش مصنوعی محسوب می شود. دانشمندان دانشگاه کرنل در حال طراحی یک سیستم هستند که اجازه می‌دهد ربات‌ها و دیگر دستگاه‌های مستقل برای شناسایی و ردیابی اجسام با یکدیگر همکاری کنند.