دانشمندان کشف کرده‌اند که که با گرم کردن کربن تا دمای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد می‌توان به ماده‌ای کاملا جدید دست‌یافت که فوق‌العاده مستحکم و بسیار سبک است،‌ اما در عین‌حال به اندازه لاستیک قابل انعطاف بوده و رسانا است.

   ریچارد گراس در دانشگاه پلی تکنیک بروکلین آمریکا در تلاشی بی سابقه پلاستیک سوختی را تولید کرده است که پس از غیر قابل استفاده شدن می توان آن را به راحتی به سوخت دیزل تبدیل کرد.
   پنل های خورشیدی هوشمند ساخته شده در اروپا شبیه به گل است به نحوی که قادر است گلبرگ های خود را در طول روز باز و شب ها با غروب خورشید بسته نگه دارد. این گل هوشمند خورشیدی قادر به ذخیره 40 درصدی در مصرف انرژی نسبت به پنل…
   انرژی امواج دریایی جزء یکی از انواع انرژی پاک است که به شکل های مختلف استفاده می شود. جدیدا محققان استرالیایی روش نوینی را در بهره‌گیری از امواج پیشنهاد دادند که به جاروبرقی امواج معروف است.

   پژوهشگران دانشگاه توکیو توانستند با استفاده از حباب صابون نازک‌ترین صفحه نمایش جهان را بسازند. این پژوهشگران با ابتکاراتی موفق شدند از حباب صابون به عنوان یک صفحه نمایش انعطاف پذیر و مستحکم استفاده کنند.

   سازه‌هایی شبیه به درخت‌ همراه با صفحات خورشیدی در شهرهای مختلف اروپا رونمایی شده که علاوه بر داشتن سایه می‌توانند برای شارژ کردن گوشی همراه، گشت زنی در اینترنت و چندین کاربرد دیگر مورد استفاده قرار بگیرند.
   پهپادهای با بال‌های ثابت نسبت به پهپادهای چند ملخی از پرواز بهتری برخوردارند و نیز برای مسافت‌های طولانی‌تر مناسبتر هستند، تنها نقطه ضعف آنها این است که برای بلند شدن از زمین بایستی فضای مناسبی داشته باشند.
   آژانس فضایی اروپا به تازگی اعلام کرده که شاید زندگی بر روی سیاره فروسرخ جالب و مهیج باشد، اما واقعیت امر به راحتی که مردم تصور می کنند نیست و می تواند بسیار وحشتناک نیز باشد.