سد سه‌ دره یا سد سه دهانه (Three Gorges Dam)، که بر روی رود یانگ‌تسه در چین ساخته شده‌است. بزرگ‌ترین نیروگاه جهان (در بین همه انواع نیروگاه‌ها) است.
   تسلا ساخت بزرگترین باتری لیتیوم یون دنیا را در استرالیا به پایان برد.در ماه جولای تسلا برنده مناقصه ساخت یک باتری ۱۲۹ مگاوات بر ساخت در استرالیای جنوبی شده بود... 

   چپ‌دستی به مفهوم تمایل طبیعی افراد در استفاده از دست چپ برای انجام کارهای گوناگون و بویژه نوشتن است. بطور طبیعی، بیشتر انسان‌ها راست‌ دست هستند.

   هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گویند که می‌توانند رفتارهای هوشمند انسانی مانند درک شرایط پیچیده، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

  تحقیقات جدید نشان می‌دهند مصنوع دست‌سازی که از بقایای یک کشتی در سواحل عمان به دست آمده‌ است قدیمی‌ترین نمونه کشف شده از نوعی از ابزارالات مسیریابی است.

    فیلم‌های زیادی در ژانر علمی- تخیلی دیده‌ایم که مربوط به سال‌های آینده زمین می‌شوند، زمانی که هوش‌های مصنوعی به وفور دیده می‌شوند و ربات‌‌ها کار انسان‌ها را انجام می‌دهند اما برخی از هوش‌های مصنوعی که به مشکل بر می‌خورند برای کره زمین و بشر مشکل ایجاد می‌کنند.

   زمین‌لرزه یا زلزله، لرزش و جنبش زمین است که به علّت آزاد شدن انرژی ناشی از گسیختگی سریع در گسلهای پوسته زمین در مدّتی کوتاه روی می‌دهد.

   ساختمان ها لرزانند و می توان از لرزش آن ها انرژی پاک تولید کرد. همه ساختمان ها در باد نوسانات بسیار کوچکی دارند یا وقتی با ماشین از روی پل ها عبور می کنید، آنها نیز دچار لرزش های خفیفی می شوند؛ به طور کلی محیط پیرامون ما مملو…