آمازون به تازگی ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی کرده که نوعی نرم افزار شناسایی تصویر به شمار می رود و قادر است سن انسان را تخمین بزند. این سامانه در چارچوب پلتفرم Rekognition آمازون عمل می کند، که جعبه ابزاری برای توسعه دهندگان در قالب خدمات محاسبات ابری AWS این کمپانی محسوب می شود.

   دانشمندان سال‌هاست که در جستجوی شواهدی از وجود حیات و شرایط سکونت در اقمار یخی همچون  انسلادوس و اروپا هستند. اکنون با نزدیک شدن به زمان آغاز ماموریت جیمز وب، امیدواری‌های زیادی برای اخترشناسان به وجود آمده است.

   دریاچه کیندی با ۴۰۰ متر طول در بخش قزاقستانی کوه های تیان شان در ۱۲۹ کیلومتری شهر آلماتی قرار دارد. دریاچه بعد از زلزله سال ۱۹۱۱ ایجاد شده که لغزش زمین باعث مسدود شدن تنگه و ایجاد یک سد طبیعی شد.

   فضانورد یا کیهان‌نورد کسی است که پس از گذراندن دوره ویژه کیهان‌نوردی متناسب، به فضای بیرون از جو کره زمین سفرکرده باشد. پرواز در ارتفاع بالاتر از یکصد کیلومتر «سفر فضایی» محسوب می‌شود.

   آلزایمر با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن آدرس ها و اسم ها آغاز می شود و کم کم تا آنجا پیش می رود که فرد حتى راه بازگشت به خانه را فراموش می کند.آلزایمر که به بیمارى پیرى معروف است در واقع چیزى بیشتر از یک فراموشى ساده است.

   هر گیاهی در طبیعت دارای روند رشدی ویژه خود میباشد. خواص گیاهان در فصول، هفته ها و روز و شب متغیر است. هر ماده که در گیاهی پیدا شود دارای نقش خاصی در گیاه میباشد. ماده میتواند در ساختمان گیاه برای انجام اعمال حیاتی بار رفته باشد، ماده میتواند در ساختار خواص فیزیکی و شیمیایی گیاه نقش داشته باشد.

   انرژی مثبت اساساً همان چیزی است که در ذهن خود تصوری درست از آن داریم؛ یعنی همان نور، خوبی، محبت، عشق، انفاق، صبر، احسان به همنوع، امیدواری و غیره. روش شاد بودن خیلی ساده تر از آن چیزی هست که مشاوران و روان شناسان و جامعه شناسان و فعالان این عرصه صبح تا شب از طریق رسانه ها و کتاب ها منتشر می کنند.

   احتمالا خاطرتان هست که بسیاری در زمان های نه چندان دور برای خنک نگاه داشتن مواد غذایی آن ها را در جاهایی خنک مانند سرداب ها ، زیر زمین ها و در زمستان ها در پشت پنجره ها قرار می دادند.