در نمایشگاه ۲۰۱۷ کالاهای الکترونیکی (CES) قرار است یک دوچرخه خورشیدی توسط یک شرکت فرانسوی به نام Rool in رونمایی شود. این شرکت هدف خود برای ساخت این دوچرخه خورشیدی را، تردد آسان و پاک در شهر دانسته است.

   این تیم تحقیقاتی از مؤسسه فناوری هند توانستند با استفاده از این روش نامبرده اتم‌های طلا و نقره را در ساختارهای یکدیگر جابه‌جا کنند. حجم انجام این کار در مقیاس نانومتری بوده است. شکل و ساختار این مواد قبل و بعد از انتقال یکسان باقی مانده، هر چند که از نقطه نظر شیمیایی، ماده کاملاً تغییر کرده است.

   ساخت رادیاتوری با قابلیت شارژ شدن توسط یک استارت آپ فرانسوی توانسته هزینه های مصرف برق را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. این شرکت فرانسوی تحت عنوان Lancy Energy Storage در طراحی و ساخت این رادیاتور برقی به گونه ای عمل کرده که رادیاتور علاوه بر اتال به شبکه…
   حسگر تشخیص آلاینده های زیست محیطی ناشی از فعالیتهای صنایع بالادستی با استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته توسط پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت، طراحی و ساخته شد.

   بلندترین پل معلق جهان با ارتفاع 565 متر بعد از گذشت سه سال با هزینه ای بالغ بر 150 میلیون دلار در جنوب غربی چین افتتاح شد. این پل معلق قادر است با اتصال دو شهر یوننان و گوئیژو مسافت پنج ساعته بین این دو شهر را به 2 ساعت کاهش دهد.

   علم با گسترش خود و کشف اختراعات و اکتشافات جدید سبب افزایش هوش بشر شده و شیوه زندگی او را بهبود می بخشد. اکتشافات عجیب و غریب زیادی در سال 2016 اتفاق افتاد که در اینجا به معرفی 5 مورد از عجیب ترین کشفیات علمی در سال 2016 خواهیم پرداخت

   موسسه فناوری ماساچوست در انتهای هر سال به بررسی رسوایی های فناوری صورت گرفته در آن سال می پردازد. این موسسه این بار به نقد و بررسی رسوایی‌های دنیای فناوری در سال 2016 پرداخته است که در اینجا برخی از بزرگترین موارد را مرور خواهیم کرد

   محققان مرکز پزشکی دانشگاه جورج تاون دریافتند که نور خورشید از طریق یک مکانیسم مستقل از تولید ویتامینD، قادر است سلولهای T که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان بازی می‌کنند را تقویت کند. یافته های آنان نشان از مزایت های قدرتمند انرژی خورشیدی دارد.