شما مهندس کارآمد، می توانید با عضویت در کانال تلگرام ما به نشانی energykala@ ، مطالب مهندسی مرتبط با تجهیزات اندازه گیری انرژی را دریافت نمائید.

کانال تلگرام1

 

امروز فردا را بسازید و دیروز را بهینه کنید.

سالهای گذشته متأسفانه شاهد تعطیلی صنایع زیادی بودیم و امسال نیز طبق پیش بینی صندوق بین المللی پول، شاهد افزایش قیمت دلار خواهیم بود که با توجه به رکود فعلی منجر به ورشکستگی بسیاری از بانکها و صنایع خواهد شد. بررسیهای کارشناسان نشان داده که دلیل تعطیلی بسیاری از این صنایع، تکنولوژی قدیمی و عدم امکان رقابت به دلیل هزینه های بالای تولید و از جمله هزینه های بالای انرژی بوده است. چگونه صنعت شما به جمع این صنایع ورشکسته نپیوندد و چگونه شما کار خود را از دست ندهید؟ چگونه در این اوضاع راکد، مثل اروپاییها کار کنید؟ و ...

در شرایطی که کنترل تغییرات بازار از دست ما خارج است، تنها راه برای ماندن، مدیریت نمودن هزینه ها برای همگامی با تغییرات بازار است. در این میان هزینه های انرژی از مهمترین هزینه های قابل مدیریت در سیستم است. شناخت و تحلیل وضعیت موجود و به ويژه شناسایی روشهای بهینه سازی وضعیت مصرف انرژی نخستین گام برای مدیریت نمودن هزینه های انرژی است. اما چگونه به این شناخت دست یابیم؟ از کجا شروع کنیم؟

من الهه باغبان، دکترای مهندسی پتروشیمی از دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیر عامل شرکت نت کالا، با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ممیزی انرژی و استقرار مدیریت انرژی، یک ضرب الاجل یادگیری برای خود و کارشناسان شرکت نت کالا تدوین نمودم. برای این منظور بر آن شدم تا ضمن بازنگری تجربیات و دانسته هایم در این سالها، با مطالعات تکمیلی در زمینه انرژی، نکات مفیدی را با شما عزیزان به اشتراک گذارم. بنابراین در طول باقیمانده سال 96 ، هر هفته به صورت هدفمند و کاربردی بر روی یک موضوع متمرکز می شویم. اگر شما هم قصد دارید که در این اطلاعات سهیم شوید، برای دریافت رایگان مطالب ما عضو کانال ما به آدرس @energykala شوید.